Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, nie kręci rozrusznik.
View Single Post
Stary 10-03-2018, 13:37   #21
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Walcze dalej. Dzisiaj poświęciłem dużo czasu Mondeo i brak rezultatu. Rozrusznik jak nowy szczotki i włącznik nowe. Przewody sprawdzone od rozrusznika do akumulatora - sprawny, oraz od małej śrubki elektrowłącznika również do samego akumulatora przechodzący przez przekaźnik i bezpiecznik 40A. Instalacja OK.

Przyczyna sprawdziłem że nie działa obwód przekaźnika załączający przekaźnik. Niby jak włączam zapłon to na pinach w gnieźdźie przekaźnika pojawia się 12V lecz najprawdopodobniej słąbe 12V bo po włożeniu przekaźnika nie uruchamia go chyba że podam większy prąd z Akumulatora lub go doładuje prostownikiem ale nie jest rozładowany i jest nowy.

Czy ktoś wie od jakiego modułu lub komputera idzie sygnał na przekaźnik po stacyjce i gdzie on jest umieszczony??Oraz jak podnieść/zdemontować korytko z bezpiecznikami i przekaźnikami żeby zobaczyć który przewód idzie do danego przekaźnika?

USTERKA WEDŁUG MNIE TO.... złe połączenie masy do przekaźnika lub nie pełne połączenie (zwarcie np przecierającego się, lub zaśniedziałego) przewodu plusowego ze spadkiem napięcia do przekaźnika

Ostatnio edytowane przez LeonnMondeo ; 10-03-2018 o 14:07
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem