Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, nie kręci rozrusznik.
View Single Post
Stary 14-03-2018, 07:53   #22
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Exclamation Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Po załączeniu ręcznym przekaźnika auto odpala bez problemu na pinie 2 mierząc miernikiem pojawia się wahliwy prąd +11.6, +10 następnie rozłączyło zapłon samoczynnie podczas mierzenia, załączając ponownie zapłon i mierząc na pinie 2 pojawiło się +3 i rozłączyło. Mierząc masę tak samo rozłączyło zapłon samoczynnie. Mierzac napięcie między pinami 1 i 2 mam 0 V po wciśnięciu przycisku power. Ale na początku po dłuższym postoju wsiadłem do auta i jakieś 10 razy uruchomiłem i zgasiłem samochód więc na pinach 1 i 2 przyszło napięcie +12 bez problemow po czym za kolejnym razem styki przekaźnika przestały się załączać.

Brakuje mi jeszcze informacji skąd dochodzi + do przekaźnika bo nie mam żadnego schematu

No i jak narazie stoję w miejscu... masy wszystkie poprawione ale obwód sterujący nadal nie sprawny. Powoli sie poddaje jedyne co to zobaczył bym jeszcze wtyczki sterownika silnika ale nie znalazłem go pod lewym nadkolem jak ktoś sugerował i nie wiem gdzie może się on znajdować z tym że też przy sterowniku może być wszystko w porządku skoro on daje masę na przekaźnik bo mi na przekaźniku ginie plus+ . Ma ktoś schemat skąd na przekaźnik idzie +?
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem