Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie odpala, nie kręci rozrusznik.
View Single Post
Stary 09-10-2020, 15:55   #30
Moonchild77
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: ok. Włocławka
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 143 KM
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Czy ktoś z forumowiczów rozwiązał problem zanikającej masy na pinie 2 w przekaźniku R1? 5 dni temu niespodziewanie Mondeo MK4 przedlift z z FordPower nie chciał mi odpalić. W związku z tym, że na jakieś 4 godzinki miałem otwarte drzwi pomyślałem, ze lampki wyssały energię z akumulatora. Podpiąłem aku na noc do ładowania. Następnego dnia pojazd nie kręcił rozrusznika.

Pierwsza myśl - wymiana akumulatora --> nie pomogło. Auto stoi i nie odpala.

Druga myśl - sprawdzenie prostownika --> okazało się, że spalony jest mostek prostowniczy. W międzyczasie okazało się, że w starym akumulatorze zerwała się cela. Auto stoi i nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzecia myśl - uszkodzony rozrusznik --> zregenerowany poprzez wymianę elektromagnesu. Auto stoi i nie odpala chociaż po podłączeniu bezpośrednim akumulatora z rozrusznikiem auto odpaliło.

Czwarta myśl - sprawdzenie prądu. Na wtyczce sygnałowej do rozrusznika wynik 0,11V. Sprawdzenie przekaźnika R1 miernikiem wykazało, że na pinie 2 brakuje masy. Póki co auto odpala ale masę mam pociągniętą bezpośrednio z akumulatora właśnie pod pin 2 ale nie chcę aby rozwiązanie tymczasowe stało się docelowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś z Was miał taki problem i doszedł do źródła problemu?
Moonchild77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem