Temat: [C-MAX 2007-2010] Olej w płynie chłodzącym
View Single Post
Stary 15-05-2012, 11:49   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Olej w płynie chłodzącym

Chlodniczka oleju w 1.8 tdci jest z tylu silnika, pod kolektorem wydechowym. Chlodniczka jest baza do filtra oleju.
Bez wyciagania sprawdzisz ja podlaczajac np sprezone powietrze pod 2 krocce na chlodniczce gdzie sa zamontowane weze wodne. Jak Ci bedzie wygodniej to wypnij oba weze na drugim koncu (jeden chyba idzie do glowicy, drugi do przegrody, ale moge nie pamietac dobrze) i tam podlacz powietrze.
Jezeli cisnienie bedzie spadalo to znaczy, ze jest przejscie i chlodniczke trzeba wymienic.


Cytat:
Napisał CracK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam to samo. Wymieniłem uszczelkę lecz to tylko zmniejszyło spalanie. Potem spalanie wzrosło i olej dalej się dostawał. teraz po wyminie chłodniczki oleju czekam na efekty bo jeszcze układ musi się wyczyścić.
Zastanawia mnie dlaczego ludzie zawsze zaczynaja naprawy od tych najpowazniejszych i najbardziej kosztowych. Jak przedostaja sie plyny to biora sie za glowice, jak dymi to za pierscienie a potem turbo.
Zaczynajcie od najbardziej prozaicznych i prostych powodow, bo w dieslu jezeli glowica nie jest przegrzana i nie ma wad (jak np mostki w cudownych VW) to sama z siebie nie strzeli.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 15-05-2012 o 11:54
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem