Temat: [Focus 2008-2011] Szuranie bębnów
View Single Post
Stary 19-04-2023, 17:56   #8
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,164
Domyślnie Odp: Szuranie bębnów

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze że nie mam kanału więc jedyne co mogę to zdjąć bębny. Nigdy tego nie robiłem, widzę że do wykręcenia można użyć dwóch śrub M8x30 lub dłuższych, pytanie jak z założeniem z powrotem? Potrzebny jakiś przyrząd czy osłonę bębna po prostu się delikatnie nabija?
W mk2 bębny ściągałem bez użycia śrub. Jeśli 2 lata temu wymieniałeś szczęki to bez problemu podważając dużym płaskim wkrętakiem bęben powinien zejść. Podważasz od lewej i prawe strony bębna przy tarczy kotwicznej. Najwyżej opukaj średnim młotkiem. Nie rwij na siłę bo jeśli byłby duży rant na bębnie (w co wątpię) ściągniesz razem ze szczękami i sobie bałaganu narobisz. Przygotuj sobie papier ścierny gradacji chociaż 120 lub grubszy, do przeszlfowania bębny w środku i nie zaszkodzi lekko ruszyć szczęki. Umyj po szlifowaniu bęben jakimś środkiem do odtłuszczania, w tej chwili byle zmywacz do układu hamulcowego w sprayu kosztuje kilkanaście złotych. Samoregulatora nie ruszaj jeśli nie ma potrzeby. Nie wierzę że dźwignia od ręcznego jest zapieczona.
Do ogarnięcia bez kanału.
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem