View Single Post
Stary 21-07-2020, 14:45   #5
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania, niestandardowe miejsce

@Runnerfromreda - lakierowanie czujników to nie jest nic skomplikowanego. Zdecydowanie bardziej pod górę będzie kombinowanie ze zrobieniem otworów w odblaskach, które moim zdaniem przy tej operacji mają dużą szansę popękać. Poza tym, te odblaski są obowiązkowym wyposażeniem, które ma spełniać odpowiednie wymagania np. co do powierzchni odbijającej światło - jak zrobisz w nich dziury, to w zasadzie tak jakbyś ich już nie miał - możesz stracić dowód przy okazji kontroli na drodze a diagnosta nie powinien podbić Ci przeglądu.
Druga sprawa to zasięg czujników niefabrycznych - fabryczne zewnętrzne mają mniejszy zasięg. Jak zamontujesz akcesoryjne, w których wszystkie mają taki sam zasięg, i skrajne umieścisz na boki to mogą Ci piszczeć jak za samochodem nic nie będzie, bo będą łapać przeszkody w bocznych strefach, które, raz, można kontrolować w lusterkach i, dwa, do których w większości wypadków nawet nie będziesz miał zamiaru zbliżać się.
Przypuszczam, że montaż w czarnej listwie będzie najlepszym rozwiązaniem. Co do kwestii wysokości, to jeżeli są nisko zamontowane to trzeba je ustawić bardziej do góry, żeby nie łapały ziemi. Ja montowałem w przedlifcie w tej czarnej dokładce, która tak jak w wersji po FL jest skierowana do góry. Nie miałem żadnych problemów z wykrywaniem ziemi.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem