Temat: [Mondeo 2000-2007] szarpanie podczas przyspieszania na LPG
View Single Post
Stary 22-08-2018, 16:12   #1
michal4356
ford::beginner
 
Avatar michal4356
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-02-2018
Skąd: Suwałki/Warszawa
Model: Mondeo ST220
Silnik: 3.0 V6
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie szarpanie podczas przyspieszania na LPG

Witam,

Być może któryś z użytkowników borykał się z następującym problemem i będzie w stanie mi doradzić, otóż:

Posiadam mondeo mk3 w wersji st220 + LPG. Na benzynie problem szarpania podczas przyspieszania nie występuje, natomiast na LPG owszem (chodzi o szarpanie na niższych obrotach podczas wciskania pedału gazu).

Instalacja zakładana była na przełomie Lutego i Marca bieżącego roku, a wraz z nimi wymieniane były świece na DENSO. Rozregulowanie instalacji początkowo wydawało się być najbardziej prawdopodobną przyczyną ww. zjawiska, jednakże 3 wizyty u gazownika i kalibracja podczas jazdy nie przyniosły odczuwalnych rezultatów.

Czytając wątki na forach dot. tegoż właśnie problemu natrafiłem na możliwie 3 główne przyczyny:

- przewody WN,
- cewka zapłonowa,
- świece zapłonowe

Wina świec zapłonowych została wykluczona na początku, ponieważ zostały one wymienione wraz z montażem instalacji, czyli jakieś 15tkm temu.

W zeszłym tygodniu wymieniłem przewody WN na NGK. Przewody wymieniłem z tego względu, że gaz jest bardziej czuły i potrzebuje wyższego napięcia do zapłonu. Wybór padł na tani zamiennik z dwóch powodów:
- wysoka cena przewodów zapłonowych
- brak pewności czy właśnie przewody WN są przyczyną

Stwierdziłem, że jeśli faktycznie byłaby to wina przewodów to po wymianie na nowe problem powinien zniknąć, jednak tak się nie stało.

Następna w kolejce do wymiany jest cewka zapłonowa (być może ktoś z użytkowników posiada ST220 wraz ze sprawną cewką zapłonową i zechciałby użyczyć na podmianę w moim aucie?)

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, które mogłyby mnie naprowadzić na właściwą ścieżkę do wyeliminowania problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
Moje ST220
michal4356 jest offline   Odpowiedź z Cytatem