Temat: [S-MAX 2006-2015] Znane i nieznane tricki
View Single Post
Stary 27-04-2009, 08:08   #5
pawels_123
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Katowice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 71
Domyślnie Odp: Znane i nieznane tricki w Fordzie Smax

Witam,
W instrukcji obsługi jest tak napisane:
PROGRAMOWANIE PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Poproś
swojego Dealera o wskazówki.

Z tego wynika (przynajmniej dla mnie) że dealer powinien udzielić za darmo wskazówek jak zaprogramować pilot. Oczywiście pieniądze biorą ale za pełne programowanie kluczyka (immobiliser + pilot). Ja akurat przechodziłem tą procedurę i co ciekawe ceny za taką usługę mogą się znacznie różnić w zależności od ASO (np. na Śląsku: Multexim - 180 zł, Auto Boss 230 zł - rabat 10%).
Co do tricków to może ktoś dokładnie wie jak w S-Max`e zaprogramować automatyczne otwieranie wszystkich szyb przez pilota ? U mnie mam to już zrobione (przytrzymuje dłużej przycisk otwierania i szyby się otwierają, podobnie z domykaniem przy zamykaniu). Widziałem nawet jak mi to programowali (miałem tak to ustawione że otwierały się tylko szyby przednie, a tylne nie - czyli tak też można). Mechanik chyba 3 razy przekręcał kluczyk w stacyjce do pozycji II a następnie o ile się nie mylę naciskał przycisk od sterowania szybą - może ktoś ma jednak sprawdzoną metodę ?
pawels_123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem