View Single Post
Stary 04-09-2019, 19:57   #1
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Dach panoramiczny - wady i zalety posiadania

Szanowni moderatorzy, wiem, że jest osobny wątek pod nazwą: "Kupujemy auto", ale nie chodzi mi o sprawdzenie konkretnego egzemplarza, a o poradę od tych co na co dzień użytkują auto z dachem panoramicznym. Więc proszę nie przenoście mojego wątku do innego działu.
Szanowni koledzy, mam na dniach skonfigurować swoją Kugę i mam bardzo duży dylemat związany m.in. z oknem dachowym, a raczej ładnie nazywanym przez producenta "dachem panoramicznym". Mam dylemat, bowiem rodzina mnie naciska aby zamówić ten gadżet, ale nawet u dealera nie bardzo mnie do niego zachęcają, twierdząc, że właściwie to nie do końca potrzebny wydatek. Przyznam szczerze, że mnie osobiście taki bajer jednak też się podoba, ale widzę też wady w postaci szybszego nagrzewania się wnętrza (w lecie w słoneczny dzień pewnie cały czas trzeba jeździć z roletą); prawdopodobnie mniejszego tłumienia hałasów z zewnątrz (ktoś z opiniujących na Autocentrum przestrzegał przed tą wadą okna dachowego), no i nie wiem jak po latach będzie z jego szczelnością. Do tego widzę, że to okno dachowe jest naprawdę skromnych rozmiarów w porównaniu chociażby z tym występującym w duecie KIA Sportage / Hyunday Tucson - choć może to zaleta w związku z w/w wadami.
Bardzo proszę tych użytkowników fordów KUGA, którzy posiadają ten bajer o całkowicie swoją prywatną, może być bardzo stronniczą, mniej lub bardziej przydatną ale jednak jakąś opinię: czy było warto dopłacić, czy korzystają na co dzień, czy od święta, czy denerwuje, czy trzeszczy, czy występowały jakieś awarie, a może są inne jakieś zalety poza tym, że czasami wiatr czuprynę przewieje (w jednym z brytyjskich testów prowadzący złośliwie wskazał, że takie okno przydaje się wówczas gdy... ...when we fart in the car Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji dopowiem i wyjaśnię skąd m.in. ten dylemat, otóż mamy niewielkie okno dachowe w samochodzie małżonki (Nissan Micra), jest ono wprawdzie nieotwieralne, ale naprawdę nam się podoba, choć właściwie poza doświetleniem wnętrza to trudno znaleźć jakieś dalsze zalety, ale naprawdę fajnie wygląda.
Dla informacji: koszt takiego okna dachowego w Kudze to 3 tys. zł (bez uwzględnienia rabatów).

Ostatnio edytowane przez Kubulsen ; 04-09-2019 o 19:59
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem