Temat: [Mondeo 2014- ] Asystent Pasa Ruchu
View Single Post
Stary 16-06-2019, 10:55   #110
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Asystent Pasa Ruchu

Tak apropos procedury kalibracji.Wymienili u mnie szybę na nową(kamień) niemożliwe jest żeby element montażowy lusterka na szybie został przyklejony z z taką dokładnością żeby kamera lusterka nie przestawiła swojego położenia,nawet minimalnie.Biorąc pod uwagę długość jej ramienia,zawsze jej pole widzenia przesunie się w lewo lub prawo.Są ponoć dwie metody kalibracji(stacjonarna-na specjalnej planszy fabryczna i w jeżdzie).Założyłem lusterko i wyjechałem na autostradę efekt był taki że z lewej asystent reagował pól metra od linii,a z prawej reagował mniej więcej pół metra po jej przejechaniu.I to nastąpiła niespodzianka po 3 zatrzymaniach i odpaleniach ok.30 km, nastąpiła jakby autokalibracja.Teraz jest idealnie najeżdzam na linię z tarką i drżenie od opon na tarce następuje w tym samym momencie,co drżenie kierownicy z pompy ABS zarówno z prawej jak i lewej strony idealnie w punkt.Samochód prowadzi się sam między liniami,a wcześniej prawą stroną przejężdzał.Co śmieszniej mechanik w ASO powiedział że trzeba pojeżdzić i się skalibruje jak odbierałem wklejona szybę (inna wersja do ACS) lusterko zakładałem sam w domu,i się w duchu z niego śmiałem,że ma g... nie pojęcie.A tu zonk.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-06-2019 o 10:58
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem