View Single Post
Stary 11-08-2009, 22:31   #6
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Smile Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

I tak dzisiaj dostałem zamówione kolejne zaworki 3 szt. Wymiana zajęła mi (wraz z próbą przelewową na luzie) 2.5 godzinki. Wyniki próby przelewowej 10/12/11/14 ml.
Po odpaleniu przez ok. 15 minut silnik pracował jak stary rumpel (telepało nim, że byłem w szoku), następnie coraz lepiej i teraz ok. (mniej więcej 45 minutach pracy na wolnych obrotach). Oprócz tego podczas czyszczenia zauważyłem, że jedna końcówka jest do wymiany (nie potrzebowałem do tego żadnej maszyny), ale to sobie zostawię po urlopie jedna końcówka ok. 120 zeta zaś wymiana to już teraz pikuś. Na zdjęciach chciałem coś pokazać, w jakim stopniu mi się to udało sami ocenicie tak jak "mihowe" pisał jest otoczka, która zrobiła z wtryskiwaczy czarną magię.
-na pierwszym zdjęciu owy klucz do wtrysków 1 zaś 2 klucz dynamometryczny (nie miałem innego)
-2 jak rozkręcałem wtryskiwacz jak ktoś ma imadło to może i lepiej ja robiłem to tak jak widać
-3 pokazuje wtryskiwacz od środka, to, co wymieniłem jest w kółeczku
-4 wkręcam wtryskiwacz kluczem 15-stką trzyma się wtryskiwacz zaś specjalnym kluczem do wtrysków 21 dokręca klucz dynamometryczny pokazuje wskazanie z jaką siłą
-5 to próba przelewowa
Końcowa rada :
1. Pisałem wcześniej klucz 15,16,18 potrzebny jest 15 , 17 i francuz lub imadło
2. Lepiej wymieniać pojedynczo tak więc 1 wtryskiwacz zrobić i zamontować i odpalić tak mi się wydaje mniejsze ryzyko (gdyby poszło coś nie tak wiadomo który wtryskiwacz).
3. Nie taki diabeł straszny jak go malują
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (57.6 KB, 10231 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (41.5 KB, 9621 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (39.4 KB, 9673 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (70.8 KB, 9422 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.jpg (62.6 KB, 9518 wyświetleń)
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem