View Single Post
Stary 18-11-2017, 18:35   #1
piku235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Głośniki po wymianie co jeszcze można poprawic ?

Witam,
Niedawno wymieniłem w swoim ford focus mk3 fabryczne radio na wersję "sony", zrobiłem także wytłumienie przednich drzwi oraz wymieniłem przednie fabryczne głośniki na Focal ISS 165 (link). Czuć, że wytłumienie zrobiło kawał dobrej roboty, jedynie mam mały dylemat odnośnie głośników. Jeżeli chodzi o wysokie tony grają bardzo czysto, bez porównania lepiej w porównaniu do fabrycznych głośników, lecz jeżeli chodzi o tony niskie (bass) to trochę mi ich brakuję. Dla porównania fabryczne głośniki miały trochę więcej bass'u a w tych focal bass jest mniej zauważalny, ale momentami potrafią z siebie wydać naprawdę przyjemny głęboki bass.
Z tego co patrzyłem to fabryczne głośniki są 25W rms 4ohm, a te focal są 70W rms 4ohm. Po przeszukiwaniach wyczytałem, że radia samochodowe dają na kanał maks. 16W rms, więc zastanawia mnie czy zasilanie z radia nie jest trochę za słabe jak na te głośniki i czy warto by było zainwestować w wzmacniacz pod te głośniki. Jak sądzicie, byłaby zauważalna różnica z odpowiednim wzmacniaczem czy tylko niepotrzebna inwestycja?
piku235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem