View Single Post
Stary 20-06-2021, 07:50   #1
DarekRz4
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-05-2016
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratech+LPG
Rocznik: 2012
Postów: 36
Domyślnie Ford Fiesta MK7 - 1.25 Benzyna - Co sprawdzić

Witam.
Auto jak w temacie. Chce kupić dla żony. Produkcja 2009 , pierwsza rejestracja 2010 wersja titanium z klimatronikiem na oryginalnych alu . Sprowadzony przez mojego znajomego z Niemiec. Podobno kupiony od pierwszego właściciela. Przebieg raczej się zgadza. Tyle co sprawdzili mi w fordzie to to że był na jakimś przeglądzie w 2016 roku z przebiegiem 106 tyś . Na aucie jest jakaś naklejka forda z 2015 roku z przebiegiem 90tyś . Wychodzi więc średnio 16 tyś na rok czyli normalnie . Jesienią było wymieniane sprzęgło przy przebiegu 180tyś . Teraz 184tyś czyli od tamtej pory prawie nie jeżdżony ?. Jest na to rachunek coś koło 1000 Euro. Oglądałem auto na razie ja jak tylko przyjechało (zdziwiło mnie tylko to że miało nasze tablice - znajomy twierdzi że założyli je tylko po to żeby mógł przyjechać -Nie bardzo to rozumiem ? ) . Auto wygląda naprawdę bardo dobrze . Oglądałem je jako posiadacz Mondeo z 2012 roku pod kątem uszkodzeń i zużyć eksploatacyjnych. Wszystko wygląda bardzo podobnie jak w moim - Normalne ślady zużycia w tych samych miejscach co w moim Mondeo. Wnętrze też bardzo ładne .Nie interesowałem się kwestiami mechanicznymi bo się na tym nie znam. Zostawiam to mojemu mechanikowi który będzie je sprawdzał . Dlatego mam pytanie do szanownych kolegów. Co sprawdzić ( jakieś kluczowe dla tego modelu podzespoły). Wiadomo mechanik wie co ogólnie sprawdzić , jednak każdy model ma jakieś bolączki czasami drogie w naprawie. Inny mechanik co zna fordy powiedział mi że w tych modelach zużywa się układ kierowniczy i żeby sprawdzić czy nie ma luzów bo droga naprawa i trudna. Nie mogę jednak na niego liczyć bo on nie zajmuje się sprawdzaniem aut przed zakupem - nie ma na to czasu. Muszę posiłkować się moim mechanikiem od wszystkich aut , dlatego chciałbym wiedzieć na co go uczulić.
Proszę o podpowiedź. W razie czego mogę podać vin.
DarekRz4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem