View Single Post
Stary 15-09-2021, 14:59   #21
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Zmiana funkcji AUTO we włączniku świateł

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jest zawsze jak ktoś kombinuje jak "koń pod górę"...
Może i masz rację? Choć ja bym tego nie nazywał aż tak radykalnie... bardziej bym to określił "systematyzacją informacji" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzisz, jestem bardzo wdzięczny za pomoc i podzielenie się wiedzą - głównie Tobie, bo to w oparciu o Twoje wpisy (temat focusa) postanowiłem przeprowadzić przeróbkę.
Ale temat nie jest tak jednoznaczny (sama objętość wątku o focusie daje obraz)- wsadź to, wyjmij tamto i ma działać... To tylko pozornie jest takie "plug&play" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebrnąłem przez kilkadziesiąt stron tematu o światłach dziennych i inne miejsca w sieci, i jest generalnie "szum" w głowie. Raz napisane jest, że bezpiecznik 113 ma być, innym razem, że nie... a czasami (nawet na zagranicznych stronach, bo tam też szukałem) - że w zasadzie nie wiadomo i można jak kto woli. Jedni piszą, że nie gaśnie im silnik, drudzy - że nie świecą podświetlenia... jeszcze inni, że mostkować styki przełącznika, albo kodować coś komputerem, wymieniać włączniki albo całe GEM-y.
Jak ktoś nie ma wiedzy, by podeprzeć się schematem instalacji - to szuka "łopatologicznego" poradnika co, gdzie wsadzić i co z czym spiąć. I ja też szukałem - zapewniam.

Tak czy siak - ogromnie dziękuję! Zostawiam F113 i nie wnikam więcej. Lampy się palą po przekręceniu zapłonu, a o to chodziło! Jak jeszcze wieczorem okaże się, że same włączą się "nocne", to zgodnie z sugestią - zostawiam przełącznik w "auto", kończę kombinacje i zapominam o temacie lamp.
Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze, Andrzej

Ostatnio edytowane przez AndrzejKra ; 15-09-2021 o 15:05
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem