View Single Post
Stary 05-06-2008, 20:53   #16
filip19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-10-2005
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MKIII 5-GTronik
Silnik: TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Re: [MK3] TDCI 130KM automat - kto ma ? opisy samochodu-problemy

Witam wszystkich
Mam Mondeo 2002 r. 130 KM przebieg 111 000km., 5G-Tronic
Jak dotąd moje usterki:
- wymiana wszystkich wtryskiwaczy (przy 70 000) - objaw - wiadomo sprężynka - test przelewów był tragiczny
- wymiana przegubów zewnętrznych - już naprawdę mocno stukało przy przyspieszaniu na skręconych kołach
- wymiana czujnika położenia wałka rozrządu - potrafił zgasnąć na małych obrotach, brak prędkościomierza i kreseczki na liczniku przebiegu (prawie zawsze 9 na 10 zapaleń samochodu). Teraz po wymianie kreseczki nadal się pojawiają ale bardzo rzadko tzn. 1 na 50 zapaleń. Jest lepiej ale widocznie jeszcze jakiś czujnik jest do wymiany. Na kompie nie ma błędów więc nie wiem za co się zabrać.
- automatyczna skrzynia zachowuje się ok ale tak jak u kolegów na 4 i 5 biegu przy spokojnej jeździe z prędkością około 80 km/h potrafi nieźle szarpnąć - nie za bardzo wiem co to może być - czy to jest groźne. Czasami przez bardzo długi czas nic sięnie dzieje a czasami jednego dnia potrafi szarpnąć kilka razy.
- coś się tłucze "chyba" w tylnym zawieszeniu. Kilku mechaników już szukało co to może być ale na razie nie znaleźli.
- klimatyzacja bardzo niemrawo reaguje na zmiany ustawienia temperatury. Albo jest zimno albo ciepło. Nie można ustawić np. 22 stopnie (tylko w opcji auto działa)

Spalanie podobnie jak u wszystkich

Pozdrawiam wszystkich i mam jeszcze jedno pytanie:
W jednym z poprzednich opisów pojawił się zapis:
" w najbliższym czasie wymieniam napinacze i rolki paska wieloklinowego bo już dają o sobie dość głośno znać"
Jak można poznać że coś jest z nim nie tak??? I gdzie jest ten pasek???

Jeszcze raz pozdrawiam
filip19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem