Temat: [C-MAX 2003-2007] Ogromne zużycie paliwa 1.8 benzyna
View Single Post
Stary 26-04-2017, 07:43   #53
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Ogromne zużycie paliwa 1.8 benzyna

Cytat:
Napisał Rift Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.8 DURATEC to ZŁO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ......oczywiście moim skromnym Zdaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., silnik delikatny aluminiowy bez hydraulicznej regulacji luzów zaworowych. Gdybym wiedział co wiem teraz w życiu bym nie kupił C-maxa.
Jak zarżnięty silnik to żaden nie jest dobry, ja z mojego 2.0 jestem zadowolony ale widzę, że pali podobnie jak 1.8 (choć 13l to tylko w zimie przy mega mrozach wciąga) i dobrze, że się upierałem by nie brać "słabszej" wersji bo ta 2.0 jest w sam raz na te mase i gabaryty.

Jeśli chodzi o spalanie to zasięg w wersji 2.0 to około 500-600 km zależnie od stylu jazdy i nie ma znaczenia miasto czy trasa, bo w mieście spali sporo ze względu na częste zatrzymywanie się a na trasie prowokuje do wyprzedzania i jazdy z prędkościami około 130km/h, jeśli pojedzie się 90km/h na trasie między tirami na tempomacie to pewnie da się wykręcić nieco więcej z baku, znowu szanowanie auta w mieście czyli szybka zmiana biegów i jazda na niskich obrotach wykończy EGR
__________________
feel the difference
jlm jest offline   Odpowiedź z Cytatem