Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymiana foteli na elektryczne
View Single Post
Stary 22-05-2022, 14:32   #47
bilder
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-02-2020
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci DW10C
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana foteli na elektryczne

Cytat:
Napisał SebaNa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczoraj problem foteli rozwiązałem całkowicie. Dzięki koledze Kolonez (a dokładniej schematach od niego) Rozebrałem wtyczkę od fotela i sprawdziłem że brakuje mi właśnie tych pinów które kolega zaznaczył w czerwonym kółku. Dzięki schematom wyprowadziłem z tych pinów ze złączki fotela kable które wpiąłem do plecionki która idzie pod dywanikiem kierowcy. Kolory kabli to szaro-pomarańczowy który przeplata się z fioletowo-pomarańczowym. We wtyczce fotela pin 1 fioletowo-pomarańczowy; pin 2 siwo-pomarańczowy. Po wpięciu się kabli - fotel płynnie się reguluje i co ważne działają pamięci ustawień i dokodowanie ustawień do kluczyka. Ale ja dalej poszedłem za ciosem i wróciłem do poprzednich (oryginalnych modułów z drzwi bez pamięci lusterek) oraz podłączyłem stare lusterka bez składania pamięci itp. ELM configiem wróciłem do "bez modułu pamięci" i fotel dalej działa płynnie dalej można zapamiętać jego ustawienia i dopasować do kluczyka. Mój wniosek jest taki że w takim razie jak ktoś dokupi fotele z pełną elektryką a nie ma oryginalnej instalacji do foteli bez problemu można doposażyć w to auto. Wymaga dociągnięcia tylko 4 kabli (zasilania i masy modułu oraz 2 Kabli Can) i nie ma potrzeby zmiany modułów w drzwiach ani lusterek na te z pamięciami a nawet nie trzeba nic przestawiać w CCC. Jeszcze raz wielkie dzięki dla kolegi Kolonez za chęć pomocy
Jestem na takim samym etapie.
S-max 2010 rok polift, buda z ledami silnik euro 5 dw10c. GOLAS
posiadam fotel kierowcy tylko góra dół elektryczny.
Chce dołożyć fotel w pełni elektryczny z pamięcią.
wiem że czarną kostkę mam.
Zostaje mi z tego co wyczytałem podpięcie modułu po can 2 kabelki.
Jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakie będą kolory tych kabli ? Takie jak miał Seba? czy inne. z czytaniem schematów u mnie kiepsko ale manualnie to sobie ogarnę, najlepiej jakbym znalazł te przewody pod fotelem kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bilder jest offline   Odpowiedź z Cytatem