View Single Post
Stary 28-01-2023, 18:00   #1
RoganJin28
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 25-07-2019
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk3 fl
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 111
Domyślnie Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Witajcie szanowni koledze postanowiłem podzielić się z wami moją ostatnią nieprzyjemną przygodą Z tym właśnie układem. Posiadam Focusa rocznik 2016 silnik 2.0 TDCI 150 koni automat. Pewnego dnia rano po odpaleniu auta ukazał się moim oczom komunikat silnik serwis natychmiast. Auto ani wcześniej ani w tym momencie nie dawało po sobie żadnych niepokojących znaków podczas pracy żadnego falowania obrotów spadku mocy nic wszystko tak jakby losowy błąd. Zgasiłem auto odpaliłem je na nowo błąd zniknął check silnika zgasł i błąd się nie pojawiał przez następny miesiąc czasu. I znów po miesiącu odpaliłem auto które ewidentnie dziwnie odpaliło po czym auto zgasło odpaliłem je na nowo już normalnie bez żadnych błędów i żadnych innych objawów i tak znów minął kolejny miesiąc bezproblemowej pracy. W pewnym momencie na początku grudnia auto zaczęło ciężko odpalać pojawiał się błąd o którym wspomniałem wcześniej ale auto jeździło normalnie czek po chwili sam gasł a po ponownym odpaleniu jednym drugim trzecim piątym dziesiątym błąd nie wyskakiwał. Ale z dnia na dzień zaczęły pojawiać się inne problemy a mianowicie ciężkie odpalanie za każdym razem rano delikatne falowanie obrotów na początku które objawiało się nawet później w trakcie jazdy jak auto było rozgrzane jednak kiedy wyjeżdżałem poza miasto auto pracowało bezproblemowo. Pojechałem do mechanika okazało się że DPF jest zapchany w 99%, a tyle przynajmniej pokazał komputer. Wypalenie przeprowadzone w 100% DPF oczyszczony i kolejne 3 dni bez żadnych oznak jakichkolwiek awarii czy problemów. Niestety objawy powróciły ze zdwojoną siłą auto po ciężkim odpaleniu zachowywało się jak stara 60-tka, stuki puki klekotanie samoczynne wkręcanie się na obroty potem gwałtowne spadanie tych obrotów doprawia zgaśnięcia silnika i tak póki auto się nie rozgrzało oczywiście wyskakiwały błędy silnik natychmiast serwis do tego ograniczone funkcjonowanie skrzyni asystent ruszania pod górkę... Zadzwoniłem do swojego mechanika który zajmuje się tylko i wyłącznie fordami i po opisaniu mu tego problemu powiedział mi że takie są objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia. Zaraz po świętach odstawiłem samochód do mechanika dzień później dostałem zdjęcie obudowy filtra na którym opiłki zmieniły się niczym kula dyskotekowa na baletach. Okazało się że wymieniona wyżej pompa zaczęła opiłkować opiłki przez przewody paliwowe dostały się do układów wtryskowego i tak zajechały wszystkie cztery wtryski... Do wymiany poszły wszystkie przewody paliwowe. Nowa pompa wysokiego ciśnienia nowe wszystkie cztery wtryskiwacze do tego zwalanie zbiornika i czyszczenie go nowy filtr paliwa czyszczenie pompy wstępnej czyszczenie przewodów paliwowych. Suma summarum 7200 zł. Jedyny plus tej sytuacji jest taki że przy tak poważnej awarii i tak drogich częściach to naprawdę mega dobra cena za regenerację tego układu. Dodam tylko że wszystkie części są fabryczne od Forda. I tak miałem dużo szczęścia podobno bo mój Focus ma już 300 000 przebiegu A te usterki potrafią pojawiać się już przy 200 a czasem nawet wcześniej. Dlatego taka porada jeżeli ktoś ma Focusa z tego rocznika czyli poliftowy i ma silnik wysokoprężny to serdecznie zachęcam do bardzo częstego zaglądania do filtra paliwa jeżeli zobaczycie tam choćby jeden mieniący się o piłek to żeby uniknąć takich kosztów jak ja wymieńcie pompę albo po prostu zbliżacie się do 200 lub przekroczyliście niestety ale wymieńcie pompę na nową bo niebawem i tak zacznie opiłkować u mnie wydarzyło się to później u innych może wydarzyć się to wcześniej. Pompa kosztowała mnie 2200 zł to duża różnica względem ponad 7000. Dlatego kto jest w podobnej sytuacji przebiegowej niech naprawdę zwróci na to mocno uwagę bo moje auto chodziło do ostatniej chwili wzorowo bez żadnego problemu potem kiedy pojawiły się sporadyczne rzadkie comiesięczne komunikaty to już była oznaka że coś się dzieje najprawdopodobniej jeden wtrysk dostał już nieco opiłków kiedy było ich jeszcze stosunkowo niewiele i mogłem tego uniknąć.
RoganJin28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem