View Single Post
Stary 28-01-2023, 21:41   #5
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,605
Domyślnie Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Pamiętam jak w swoim focusie mk1 tddi dolewałem profilaktycznie oleju 2T do paliwa, gdzieś nawet na którymś forum niemieckim, chyba Avensisa robiono testy bez i z dodatkiem smarującym.
Z tego co można znaleźć na różnych forach, to opiłki w układzie CR są dość częstym problemem nie tylko w Fordzie czy grupie PSA. I tu pojawia się temat paliwa, czyli to co mówi @Waterspoon . Siarka jest tu czynnikiem zwiększającym smarność a paliwo jest obecnie mocno odsiarczone. Ja do swojego obecnego leję właśnie zwykłego diesla zawsze.
Tak czy siak, filtr paliwa leci do wymiany co wymianę oleju czyli 10kkm, na dnie obudowy widzę kilka błyszczących „gnojków”. Czyszczę obudowę i jeżdżę, cóż innego zrobić. Na razie przebieg 212kkm, być może przy 250kkm o ile jeszcze będzie w rodzinie, pomyślę nad pompą. Zakładając że do tego czasu nie padną zaworki przelewowe albo piezo we wtryskach…
Co ciekawe, zauważyłem taką rzecz - tankuję zwykle na tej samej stacji u siebie, od pana w okularach z Pcimia, i w miejscu wlewu paliwa, wiadomo czasem coś kapnie z pistoletu. Zbiera się to w małym zagłębieniu na dole w fartuchu gumowym. I co? Aż roi się tam od brokatu… Pytanie skąd to się bierze? Czyżby pompa dystrybutora?

Zapomniałbym dodać, od czasu do czasu leję do baku dodatek smarujący z LM. Co ciekawe dawniej używałem go co tankowanie do pełna i wtedy jak pamiętam w obudowie filtra praktycznie nie było nic niepokojącego. Może efekt placebo a może nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 28-01-2023 o 21:45
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem