View Single Post
Stary 29-01-2023, 08:50   #7
Gieru
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2023
Skąd: Lublin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Common Rail- objawy opiłkującej pompy wysokiego ciśnienia

Jakiś czas temu robiłem rekonesans w sprawie dolewania oleju 2t (tego półsyntetycznego, lepszej jakości) do diesla.
Jest ogromny spór w doktrynie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mechanicy z którymi rozmawiałem czy pisałem na forach to patrzyli i traktowali mnie jak debila i jakaś panienkę co nie wie jakiej szminki użyć i że szukam sobie problemu, jest paliwo, ma działać, tak to jest zaprojektowane, koniec kropka.
Znalazłem artykuł naukowy z Warszawskiej uczelni ale z roku bodajże 2002, wykazali niższe właściwości smarne odsiarczonych wg nowych norm paliw diesla, ale grubsze analizy układów wtryskowych są bardzo drogie i nieopłacalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trafia się właśnie informacje by tankować tylko zwykłego diesla bo lepiej smaruje, ale tak samo są opisy, że paliwo premium zawiera właśnie dodatki poprawiające smarność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co więc lać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Gieru jest offline   Odpowiedź z Cytatem