Temat: [Focus 2014-2018] Dołożenie DAB+ do standartowego radia.
View Single Post
Stary 10-12-2018, 23:31   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Dołożenie DAB+ do standartowego radia.

Cytat:
Napisał referee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Wydaje mi się, że jak kolega zamieni miejscami anteny to uzyska efekt taki jaki będzie chciał...
Sformułowanie "wydaje mi się..." jest niestety tu kluczowe....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Antena "czarna" - w FF3/3.5 w stopce na dachu- ma wbudowany w stopkę wzmacniacz antenowy z zewnętrznym zasilaniem. Ten kupiony też jest wzmacniaczem z zewnętrznym zasilaniem. Czyli służy do realizacji "czarnej" anteny - ale na szybie.
Antena "biała" we wszystkich samochodach robiona jest "na szybie", ale zasilanie do wzmacniacza podawane ma wprost po kablu antenowym (z "białego" gniazda w ACM).
W związku z powyższym oraz z uwagi na realizowane funkcje, wzmacniacz do "białej" anteny nie może mieć tego konektora "bagnetowego" do zasilania oraz wystarczy jak jest typu "FM". Nic innego i tak "biała" antena nie przenosi i nie wykorzystuje (AF działa tylko na FM oraz TMC także nadawane jest na FM).
Przykładowy wzmacniacz antenowy do "białej" anteny za rozsądne pieniądze - https://allegro.pl/ford-focus-mk3-wz...262503060.html . Jest jeden tańszy, ale ten ma to złącze do anteny na szybie - jest więc do czego przylutować przewód robiący za antenę.

"Białą" antenę oczywiście, że można spokojnie zrobić z odcinka drutu - przecież te ścieżki na szybie niczym od owego drutu się nie różnią. Pisałem o tym już parę razy jak to robię ja.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-12-2018 o 23:43
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem