View Single Post
Stary 18-10-2017, 08:15   #5
Dawid_os
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Głośny benzyniak 1.8, szarpanie na niskich obrotach

Focusy mk2 są ogólnie bardzo głośnymi i pod względem tłumienia hałasu niedopracowanymi autami. Każde auto chyba jest cichsze od tego wozu. Raz że silnik jest niewytłumiony i sama mata wygłuszająca maski nie wiele pomoże, dwa że dach, uszczelki w drzwiach i podłoga przepuszczają tyle hałasu, że jazda w trasach jest naprawdę męcząca, poziom hałasu przy 100 km/h przekracza nieraz 75dB, po trzecie nadkola nie są w żaden sposób wygłuszane, jak zdjąłem tylne nadkole to przez szczeliny w poszyciu widziałem wnętrze kabiny - i to sprawia, że hałas przenika do auta zewsząd. Potrzeba mnóstwa pracy i furmanki pieniędzy żeby go wygłuszyć. Wiem co mówię, bo trochę zainwestowałem w wygłuszenia - ale było warto, teraz jadąc powyżej 100 km/h hałas w kabinie nie przekracza 63 dB. Do wygłuszenia pozostała mi już tylko podłoga, bo jeszcze jednak szum opon słychać zbyt wyraźnie.
Co do szarpania na 5 biegu, to zgadzam się z przedmówcami, że nie można tak jeździć benzyniakiem. Bardzo obciążasz silnik. 1.8 jest starszą konstrukcją niż 1.6 ze zmiennymi fazami rozrządu i może sobie nie radzić startując tak z dołu. Pozdrawiam
Dawid_os jest offline   Odpowiedź z Cytatem