Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Konieczna wymiana oleju
View Single Post
Stary 19-07-2018, 09:12   #11
Leinad1981
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-07-2018
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Transit
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Cześć, mam taki sam problem z Fordem Transitem 2.0 tdci 130km przebieg 27000 tyś km.
Komunikat konieczna wymiana oleju wyswietlił sie juz po 5tyś po rozmowie z serwisantem polecił zeby skasowac kombinacją gaz i hamulecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po 10 tys km auto tafiło do serwisu z komunikat konieczna wymiana oleju.

Serwis: Podłączenie do ecu wymieniony olej w silniku,podobno brak możliwości wypalenia filtra cząstek stałych(auto pokonywało codziennie trasę ok 30km trasą szybkiego ruchu).

Kolejna wizyta w serwisie przy przebiegu 17000tyś komunikat wymień olej.

Serwis: tym razem serwis wymienia olej podpina auto pod komputer wgrywa aktualizacje powiększa pojemność miski olejowej poprzez skrócenie bagnetu. Auto jezdzi na zbyt ,krótkich odcinkach brak możliwości wypalenia f.dpfGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy przebiegu 22000 tyś km auto jedzie na serwis z komunikatem "konieczna wymiana oleju"

Serwis: pojazd musi pozostać na szczegółową diagnostykę komputerową zostaje wymieniony olej oraz wgrane nowe oprogramowanie umożliwiające kierowcy samemu wypalić filtr (wyświetla się procentowe zapchanie filtra)
W praktyce wygląda to tak ze jazda po mieście ok 200 km komunikat filtr w 95% zapchany uruchom wypalanie czas wypalania 40min.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dłużej wypalam niż jeżdżę.
No i mam teraz przebieg 27000 tys i komunikat wkrótce wymień olej.
Poszły pisma do Ford Polska zobaczymy co odpowiedzą.
Jak kupowałem auto nikt nie mówił że tylko można jeżdzić po autostradach.
Leinad1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem