View Single Post
Stary 21-02-2019, 13:57   #1
Asymptota
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: C-max
Silnik: 1.6 ti-vct 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 48
Domyślnie Wymiana rozrządu 1.6 125km i inne czynności obsługowe

Witam,

Przymierzam się do wymiany rozrządu i dokonania innych czynności serwisowych wynikających z planu obsługi. W związku z tym mam kilka pytań.

Auto z 2011, 118 tys km.
Z planu obsługi wynika iż należy wymienić pasek napędu wałka rozrządu (plus pompę cieczy chłodzącej), dodatkowe paski napędu jak i sprawdzić luzy zaworowe ( nie mam LPG ). Zastanawiam się również nad kołami wałka rozrządu.

Po odpaleniu na zimnym przez 3-4 sek słychać lekki "terkot" co z tego co wyczytałem może wskazywać na zużyte jedno bądź oba koła wałka rozrządu ( wariatory - ssący i wydechowy ). Tak trochę jak diesel potrafi pracować.

1. Co dokładnie składa się na kompletny rozrząd w tym silniku?
Pasek napędu rozrządu
Pasek napędu osprzętu 2x
Pompa cieczy chłodzącej
Jakieś śruby itp?

2. Czy po regulacji luzów zaworowych należy założyć nowy pasek rozrządu?

3. Jak można ocenić stan wariatorów? Czy są jakieś wskazania kiedy je wymienić?

4. Podczas wyceny w jednym z warsztatów otrzymałem informację, że mogę wymienić pasek rozrządu teraz. Natomiast wariatory jak będę miał z tego tytułu jakiś problem, nie będzie konieczna ponowna wymiana paska. W sytuacji jak wymienię pasek, a za 20-30k km wariatory to można zakładać ponownie ten sam pasek? W ogóle można założyć ponownie zdjęty pasek nawet jeżeli jest prawie nowy i w bardzo dobrym stanie?
Zastanawiam się czy wymienić wariatory już teraz czy przy kolejnej wymianie paska. Jedyne co to ten 3-4 sekundowy dźwięk mi przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki
Asymptota jest offline   Odpowiedź z Cytatem