View Single Post
Stary 01-04-2019, 08:34   #28
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czy warto szukać 1.6 tdci bez dwumasy i filtra dpf?

Cytat:
Napisał adijos_5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, więc konkluzja jest taka:
- da się znaleźć 1.6 tdci bez dwumasy i pdf
- ważny stan a nie konkretny silnik
Lecz jeśli powiedzmy założymy, że na taką jednostkę będę bardziej zwracał uwagę to jakie macie o nim zdanie? 10 letnie auto będzie miało zapewne swoje problemy w jakiejkolwiek konfiguracji. Zależy mi żeby ograniczyć duże jednorazowe koszty w późniejszych latach. Plan zakłada użytkowanie samochodu przez 6 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ja opowiem o moich kosztach eksploatacyjnych Focusa z tym silnikiem. Mam go od 75 tys. km, 5 lat.

- zmiany filtrów i oleju co roku, koszt ok. 200 zł (robię ok. 15 tys więc zgrywa się w czasie przebieg i czas)
- od zakupu (2014) 2 razy naprawiałem chłodnicę klimatyzacji (2x 700 zł)
- raz zmieniłem komplet świec żarowych (2 lata temu)
- raz rozrząd (1200 zł? nie pamiętam)
- raz czyściłem (ok. 120 tys.) i ostatnio wymieniłem (185 tys.) EGR, (900 zł)
- dwa razy zmiana sprężyn (pęknięcie) i dwukrotnie łożysko koła z przodu, do tego łożysko mcphersona (nie pamiętam ile w sumie, pewnie coś koło 1000 zł)

Reszta kosztów to moje mody:
- tempomat, skórzana kierownica
- grzałka PTC
- dodatkowa lampka w bagażniku
- zmiana oświetlenia wnętrza na LED
- zegary poliftowe
- dodatkowy kluczyk
- radio Sony
koszt 1130 zł z przesyłką

Trasa/miasto to jakieś 80:20 bo zanim ten silnik się rozgrzeje to zimą trzeba przejechać 10 - 15 km. Od jeżdżenia "po mieście" jest rower albo Yaris 1.0 benz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżdżę raczej spokojnie, ale jak trzeba wyprzedzić to nie ma problemu nawet bez zmiennej geometrii. Spalanie 5.0 - 5.2 litra. Tankuję na Auchan.
Ja jestem bardzo zadowolony.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 01-04-2019 o 08:39
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem