View Single Post
Stary 24-08-2017, 13:36   #20
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?

A bardziej na południu od Katowic jest coś sensownego? Szukam jakiegoś kumatego serwisu w okolicach Bielska który specjalizowałby się w Fordach i zająłby się kompleksową "obsługą" moich dwóch Fordów: Mondeo z 2010 i Focusa z 2008. I chodzi mi o to żeby ta obsługa obejmowała zarówno rzeczy w miarę uniwersalne jak wymiana oleju, hamulców, sprawdzenie zawieszenia, ale również bardziej specjalistyczną diagnostykę stanu samochodów i czynności serwisowych dla tych konkretnych modeli. Czyli np. związane z rozrządem, dwumasą i innymi wymaganymi czynnościami serwisowymi jak stan nadwozia i zabezpieczenie antykorozyjne (wiadomo że w każdym aucie gdzie indziej powstają charakterystyczne ogniska).

Ja od siebie dodam że jestem laikiem i po prostu nie znam się tak bardzo na samochodach, więc nie wiem dokładnie co i kiedy należy zrobić, a chciałbym cieszyć się jak najdłuższą żywotnością. Dlatego szukam specjalistów, którzy potrafili by mi to wszystko doradzić. Chodzi mi o dobry, sprawdzony (niekoniecznie najtańszy) serwis na dłuższą współpracę który nie naciągałby niepotrzebnie na naprawy, ale był w stanie ogarnąć co i kiedy.

Szukam nowego serwisu, bo ten z którego dotychczas korzystam zmienił profil z serwisu na stację diagnostyczną i naprawami już się nie parają. Od razu dodam, że próbowałem ASO, ale nie do końca jestem zadowolony z ich usług, gdyż jak zostawiłem Focusa to mówiłem że obroty wyraźnie falują przy 2000-3000, ale oni nie byli w stanie "zauważyć tej usterki" i nic z tym nie zrobili. Natomiast inny serwis w którym zostawiłem Mondeo na wymianę oleju nawet mi nie zresetował przypomnienia o tym w komputerze.
ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem