View Single Post
Stary 17-08-2023, 11:29   #20
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Skrzynia automatyczna A8 - dołożenie manetek zmiany biegów

Widzę, że kilku na Nas ma ten sam ból d...y, jeżeli chodzi o tę skrzynię. I nie chciałbym wchodzić w dyskusję z argumentem "weź lub trzeba było wziąć manuala". Szukam informacji, bo do ogólnie dobrej opinii o tej skrzyni, ten element mnie drażni i tyle. Taka jest moja motywacja, szukania informacji w tym temacie.
To mój pierwszy samochód, w którym przednie klocki i tarcze skończyły się równocześnie przy ca 50kkm, to raz. W przypadku mojego egzemplarza niestety nie sprawdza się całkowicie, jakiekolwiek hamowanie silnikiem, to dwa. Auto napędza się jak szalone i nawet przestawienie na S nie załatwia sprawy, choć jakiś niewielki progres dostrzegam.
Uznałem, że warto zgłębić temat, czy: jeżeli zgodnie z instrukcją, przełączę skrzynię w tryb sekwencyjny (funkcja "SelectShift") w trybie S (bo w trybie D, to tymczasowe), to ustawiony bieg, będzie hamował , jak manual?
Szukając odpowiedzi, pojawiły się kolejne. Np: odnośnie do sprzęgła blokującego/lockup'u. Na 95% skrzynia 8f40 je ma, ale jest sterowane w sposób programowy przez komputer. Czy da się wymusić pożądane działanie skrzyni, w powyższym trybie? Bez tego sprzęgła, hamowanie hydrokinetykiem jest całkowicie bez sensu.
Fajnie, że więcej osób zainteresował temat, może razem dowiemy się więcej :-)
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem