Temat: [Transit 2000-2006] DRL - światla do jazdy dziennej
View Single Post
Stary 07-03-2018, 21:38   #36
Cairo
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: DRL - światla do jazdy dziennej

Moim zdaniem nie macie racji z tymi DJD ze świateł mijania.
Przepisy właśnie mówią o tym, że światła DJD (DRL) mają mieć strumień światła prosty jak światła drogowe a nie jak mijania.(odcięty). Chodzi o to, że światła do jazdy w dzień mają za zadanie być widoczne właśnie w sytuacji gdy świeci mocno słońce i mają się przebić przez to światło, tak aby mimo oślepiony słońcem kierowca jadący z przeciwka nas zobaczył. Osłabione do ok 30% mocy (tak osłabiane sa właśnie fabryczne światła drogowe w fukcji DRL) światła mijania byłyby za słabo widoczne.

Ja mam właśnie pytania, czy wiecie (macie jakieś schematy) jak w Transicie z 2008r, jest rozwiązane to że światła mijania włączają się automatycznie po przekręceniu stacyjki mimo pozycji 0. Chciałem to przepiąć np na halogeny (tak wiem nielegal), albo dodatkowe światła dzienne, tak aby odciąc tylne pozycje i oświetlenie rejestracji (niepotrzebnie przepalające się żarówki). Najważniejsze dla mnie jest odłaczenie świateł mijania co dla mnie jest największym kretynizmem, jazda w dzień na światłach mijania bo efekt jest taki, że marny z nich pożytek w dzień (z powodów wspomnianych na początku postu) a za to w nocy słabo świecą bo niepotrzebnie wypalają się lampy zbędnym świeceniem za dnia) i pieszy potracony. Nieszczęście gotowe.
Cairo jest offline   Odpowiedź z Cytatem