View Single Post
Stary 18-01-2019, 10:54   #1
pacos
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 TDCI 116km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Zakup nowego auta, focus mk3?

Hej,

Kilka słów o mnie – przed nowym rokiem sprzedałem swoje bmw e46 328i, które miałem od trzech lat – z auta byłem zadowolony jeśli chodzi o same kwestie użytkowe – tanio nim jeździłem za sprawą LPG, było ciche w środku i super się prowadziło. Miało jednak swoje wady – co chwile psuły się jakieś pierdoły, co też negatywnie wpływało na odbiór tego auta, niestety e46 mają problem z blacharką i tutaj również było podobnie, a ponadto brakowało mi tam trochę nowoczesności. Obecnie szukam nowego auta, które musi spełniać moje wymagania, jakie założyłem co do nowego auta.

Auta jakie biorę pod uwagę – bmw e90 320i, laguna 3 2.0i, megane 3 1.4 tce, volvo s40 polift 2,4i

Na czym zależy mi najbardziej w nowym aucie to bluetooth, multifunkcyjna kierownica, dobre wyciszenie wnętrza przy jeździe do +/- 120 kmh – warunek konieczny

Powyższe auta spełniają te warunki, jednak kupno auta nie jest takie proste, nie ma takich wersji, jakie mam na celowniku więc opieram się również na innych modelach.

Już kiedyś myślałem o kupnie wypasionego focusa mk2 (mondeo jest za duże) 2.0 145 i zagazowaniu go ale ma dwie wady, które w moich oczach go skreślają – podobno jest głośno w środku i miewa problemy z rdzą, czego po moich dwóch ostatnich BMW chcę uniknąć.

Pytanie zatem o mk3, ma ktoś może bezpośrednie porównanie z e46 jeżeli chodzi o komfort jazdy, wyciszenie?

Biorę pod uwagę tylko wersję 1.6 125km, musi mieć klimatronic oraz BT – diesla nie biorę pod uwagę ponieważ jeżdżę głównie w mieście, gdzie cena jazdy na LPG będzie dużo mniejsza niż diesla + dużo mniejsze ryzyko usterek.

Co sądzicie np. o takim ogłoszeniu?
https://www.olx.pl/oferta/ford-focus...tml#40befb51a8
pacos jest offline   Odpowiedź z Cytatem