View Single Post
Stary 21-05-2019, 11:53   #1
HGO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2018
Skąd: Lublin
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 16V Duratec HE 145KM
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Wymiana oleju z półsyntetycznego 5w40 na syntetyczny 5w30

Witam. Założyłem ten temat ponieważ auto posiadam od 6 miesięcy i przyszedł czas na drugą wymianę oleju po 10 tyś km i już mam mętlik w głowie od czytania na temat wymiany oleju.
Samochód Ford Focus Ghia 2.0 benzyna + LPG z listopada 2004 roku, najechane 245 tyś.
Po zakupie samochodu wymieniałem olej, była karteczka że wcześniej lany był 5w40 więc mechanik zalał mi Valvoline 5w40, niestety nie wiem czy był to syntetyk czy półsyntetyk, ale podejrzewam że ten drugi.
Teraz przyszedł czas na drugą wymianę oleju i zainteresowałem się tematem i w instrukcji Ford przeczytałem że olej dedykowany do mojego samochodu to WSS-M2C913-C czyli 5w30.
Tak naprawdę to zgłupiałem od czytanie internetów na temat wymiany oleju. Mam już wybrany olej VALVOLINE SYNPOWER FE 5W30 i nie jestem przekonany czy zmienić 5w40 (półsyntetyk ?) na ten Valvoline syntetyczny 5w30.
Ostatnio byłem u mechanika i z lewej strony po odkręceniu koła widać że silnik jest trochę umazany w oleju, więc nie mogę wykluczyć że nie ma żadnego przecieku, a z tego co wyczytałem oleju syntetycznego nie powinno stosować się kiedy silnik jest nieszczelny.
Panowie doradźcie coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HGO jest offline   Odpowiedź z Cytatem