Temat: [C-MAX 2003-2007] Dziwny typ przepustnicy 1.8 Duratec
View Single Post
Stary 26-12-2013, 21:45   #6
Eliotto
ford::amateur
 
Imię: Eliasz
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: PNT
Model: focus c-max Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwny typ przepustnicy 1.8 Duratec

miałem podobny przypadek braku mocy w moim C-maxie (120km) gdzie nie zajechałem podpiąć komputer wszyscy wskazywali na uszkodzona przepustnice , więc ją wymieniłem, efek : bez zmian , dalej komputer wskazywał na uszkodzona przepustnicę:/ lecz pewny mechanik zaczął pokolei sprawdzać mi wszystko od początku i wynalazł uszkodzone zaworki podciśnienia, komputer jako pierwszy błąd pokazuje przepustnicę ,a te zaworki sa przed nią , komputer ich nie lokalizuje więc może ten brak mocy jest spowodowany tym samym problemem co u mnie, ja kupiłem takie zaworki używane na allegro za 50zł ze świezo rozebranego auta, kompletne dwa na tej blaszce( wiadomo ryzyko bo używane,a podobno delikatne ich stuknięcie juz je uszkadza)ja zaryzykowałem i się udało więc moze warto zacząć od tego , koszt nieduzy, a może sie okazać strzałem w dyche Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dodam tylko że te zaworki dostałem od zwykłego focusa mk2 ma ten sam silnik co nasz c-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
Eliotto jest offline   Odpowiedź z Cytatem