View Single Post
Stary 07-07-2016, 13:41   #1
okul80
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-07-2016
Skąd: Norda
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie [Smax 2,5T] Jaki zakres serwisu i w jakim ASO po zakupie używanego auta.

Witam Forumowiczów (nowy tutaj).

Od 4 miesięcy jestem w posiadaniu Forda S-Max 2,5T 2008r. Samochód od Niemca. Miałem okazję go oglądać przed zrobieniem (był trafiony) i sprowadzający/sprzedający nie czarował mnie, że trzymany pod kołdrą etc. ;O) Nie posiada książki serwisowej (cyt.: jeśli da mi pan godzinę to książkę zrobię + rozbrajające mrugnięcie okiem …).

Generalnie jak na dziś jestem zadowolony – nic nie kapie, nie cieknie, nie stuka. Pali (jazda poza miastem na krótkich odcinkach głównie) gdy prowadzi żona 10.1 (co nie znaczy że się ślimaczy na drodze),
ja 12,5-13 ;o)

Tyle tytułem wstępu. Przechodzę do pytania i prośby o sugestię.
Planuję, odwiedzić ASO na pierwszy przegląd serwisowy z wymianą płynów etc. Co byście sugerowali by sprawdzić na pierwszy rzut (by zbudować sobie wiedzę co mnie czeka w najbliższych miesiącach do zrobienia). Na co zwrócić uwagę serwisu? Nie chcę przyoszczędzić na maxa by nie wpaść niebawem w kosztowne naprawy ale i nie chcę wydawać bez sensu kasy na coś bezsensownego.

No i drugie bardziej mnie nurtujące pytanie: szukałem tutaj na forum i w google opinii na temat ASO w okolicach Trójmiasta i ciężko wywnioskować gdzie warto (a gdzie kategorycznie nie warto) jechać na taki pierwszy przegląd. Niestety zadowoleni klienci rzadko piszą opinie a ci co się nacięli … piszą gdzie się da. Najbliżej miałbym Eurocar ale po lekturze wpisów na forum mam wątpliwości.

Generalnie - chętnie poczytam wszelkie sugestie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów

Ostatnio edytowane przez okul80 ; 07-07-2016 o 13:45 Powód: Korekta literówki
okul80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem