View Single Post
Stary 04-09-2021, 11:03   #73
ptum
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-06-2014
Skąd: Kraków
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Montaż bagażnika dachowego

Witajcie,
Wiem że zbyt dużego dopuszczalnego obciążenia dach fuzji nie posiada, ale mam czasem potrzebę przewiezienia czegoś nie koniecznie ciężkiego a nie mieszczącego się do bagażnika - np. drabinki aluminiowej.

W związku z tym chciałbym zamontować bagażnik dachowy, tylko nie bardzo wiem jaki powinienem kupić: obserwując zdjęcia np. widzę że część ma montowane o rant, natomiast część jakby w otwory fabryczne - jak np. w artykule https://www.auto-swiat.pl/testy/test...mitach/3ge0qfg w którym wspomniano iż "Bagażnik dachowy z kolei zapewni bezpieczny transport nart. Do jego montażu konieczny jest zakup belek mocujących. Instalowanie boksu musi odbyć się w serwisie, gdyż konieczne jest wycięcie elementów listwy rynienki dachowej." - i nie wiem jak to rozumieć? czy pod gumową listwą znajdują się gwintowane fabryczne otwory? czy zdaniem auto-świat by przyciąć kawałek gumowej listwy konieczna jest wizyta w serwisie czy jednak to nie takie proste?
Nie tylko w tym artykule widziałem fuzję z zamontowanym w ten sposób bagażnikiem, masa zdjęć egzemplarzy z takim sposobem mocowania jest, i nie ukrywam że ze względu na estetykę oraz bezpieczeństwo lakieru wolał bym bardziej takie rozwiązanie niż na rant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ptum jest offline   Odpowiedź z Cytatem