View Single Post
Stary 13-09-2015, 22:20   #4
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

m_wawa - masz 100% racjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak z tym spalaniem 2,6 l/100 to ktoś przesadziłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja stosując eko driving i "filozofię" hybrydy osiągnąłem 4,2 l/100. Chociaż muszę zaznaczyć, że zdarzały mi się odcinki z gazem w podłodze. Przecież miałem to auto na testy to musiałem popróbować wszystkiegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Być może jeżdżąc cały czas po mieście, czyli w środowisku sprzyjającym hybrydzie, udało by się osiągnąć 3l/100. Jak kupię, nawinę trochę km to się wypowiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wyciszenia samochodu to jak najbardziej można potwierdzić, że jest cicho. Szczególnie jak nie działa motor spalinowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale nawet kiedy on pracuje jest ok.
Faktycznie można jechać szybko na silniku elektrycznym ale niech nikt nie liczy na to, że auto rozpędzi się do 135 km/h na silniku elektrycznym. Z miejsca, przy bardzo delikatnym dodawaniu gazu udało mi się rozpędzić auto do 60km/h na samych bateriach, potem już do akcji wkraczał 2.0EB. Oczywiście można jechać 135 km/h (a może i więcej) ale.....do tej prędkości trzeba rozpędzić się silnikiem spalinowym. W czasie rozpędzania będą ładowane baterie. Później należy całkiem zdjąć nogę z gazu i wtedy wyłączy się silnik benzynowy. Następnie dodajemy lekko gaz aby tylko utrzymać prędkość i do tego wystarczy sam silnik elektryczny. Oczywiście zbyt długo tak nie pojedziemy i to z dwóch powodów. Po pierwsze samych baterii na długo by nie wystarczyło a po drugie ( i to jest główny powód), jeśli komp uzna że nie ma sprzyjających warunków do jazdy w trybie EV to nawet przy naładowanych bateriach, auto pojedzie na silniku spalinowym. No bo umówmy się że 135km/h nie czyni sprzyjających warunków. Pewnie chodzi o efektywność wykorzystania energii. Ale......to nie jest reguła. Mnie się udawało jechać znacznie powyżej 100km/h na samym EV. A więc to że auto hybrydowe pali w trasie więcej niż zwykłe auto jest bzdurą. Auto hybrydowe w trasie pali więcej niż.......auto hybrydowe w mieście.
Przyspieszenie w hybrydzie jest! Subiektywnie jednak nie jest odczuwalne co może irytować ale hybryda nie jest stworzona do sprintów i tu w ogóle nie ma co podejmować dyskusjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście hybrydą można spokojnie odstawić niejedno starsze GTI ze świateł......tylko po co? Swoją drogą, jak będziesz hybrydowemu Mondkowi "dociskał" to trener ekonomicznej jazdy zwyczajnie będzie z Ciebie niezadowolony i wyraźnie Ci to pokażeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co to jest trener ekonomicznej jazdy z Mondku, dowie się ten kto takim pojeździGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cztery ostatnie punkty Twojego postu nie wymagają komentarza bo są idealnie trafioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja już się nie mogę doczekać kiedy odbiorę swoją hybrydeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem