Temat: [Fiesta 2012-2017] 1.0 ecoboost 125km - naprawa silnika?
View Single Post
Stary 11-01-2019, 12:49   #14
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: 1.0 ecoboost 125km - naprawa silnika?

Cytat:
Napisał ps2020 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwsza awaria to uszczelka od układu chłodzenia. Jak im teraz udowodnić, że to może być konsekwencja tamtej usterki lub naprawy. wiedza co było przyczyna i że sami to robili. Już na wstępie krzyczą że to co innego i kompletnie nie jest związane. Problem jest zasadniczy nikt tych silników nie naprawia, wszyscy zgodnie mówią wymiana.
Próbowałam wstawić go do aso jako reklamacje tamtej naprawy ale nie ma mowy. Za otwarcie maski już sobie policzą. Inny serwis mówi że to wada fabryczna. A mam pecha bo miesiąc za późno się wszystko zaczęło.
Znacie firmy lub kancelarie, które zajmują się takimi sprawami?
Niestety idzie Pani w złym kierunku- naprawa była wykonana dwa lata temu.
Może Pani wydawać kasę na adwokatów-kancelarie, ale jest to walka z wiatrakami.
Ta grupa silników ma dość specyficzny układ chłodzenia.
Co do samej usterki bez zdjęcia głowicy jest to wróżenie z fusów co się stało.
Z części używanych jest bardzo duże prawdopodobieństwo że kupi Pani części w podobnym stanie.
Różnica w cenie głowicy w tym modelu silnika wynosi ok 1500zł-numer VIN dużo by pomógł, nie mówię że głowica jest na pewno do wymiany, tak jak pisałem wcześniej, najpierw trzeba rozebrać silnik.
Do wszystkich Państwa co namawiają na drogę sądową- przeczytajcie dokładnie sobie warunki gwarancji.
I jeszcze jedno ASO nie naprawia tych i innych silników, u nich jest wymiana całego lub pół silnika-taką mają technologię naprawy
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem