View Single Post
Stary 14-12-2018, 21:29   #40
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Czy ekran 4,2 cala będzie wyświetlał obraz z kamery cofania?

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dolozylem ten wyswietlacz do przed FL, chinska kamera
I w tym miejscu mnie zainteresowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam w przed FL wyświetlacz 4.2" z wyjściem FAKRA, kupiłem też chińską kamerę, taką zintegrowaną z przyciskiem otwierania klapy bagażnika, przejściówkę FAKRA - RCA, ale niestety po podłączeniu kamery do wyświetlacza i aktywowaniu w BCM nic się nie dzieje.
Oczywiście na rosyjskim forum sprawa jest już wyjaśniona - inaczej niż w przypadku wyświetlaczy 5", wyświetlacz 4.2" nie przełącza się na wyświetlanie sygnału ze złącza FAKRA po otrzymaniu sygnału o włączeniu wstecznego, tylko po uzyskaniu odpowiedniego sygnału z modułu kamery (poza tym kamera musi być cały czas zasilana, żeby ten sygnał video był). Rosjanie problem ten rozwiązują wgraniem - w zależności od wersji softu wyświetlacza- albo odpowiednim patchem modyfikującym ten soft, albo kompletnym odpowiednio zmodyfikowanym firmwarem. Pytanie więc czy udało Ci się obejść ten problem w jakiś inny sposób, czy może zdobyłeś i wgrałeś ten zmodyfikowany soft?

Na chwilą obecną kamerę podłączyłem do chińskiego 5" wyświetlacza, który po rozebraniu wstawiłem zamiast lusterka do osłony przeciwsłonecznej kierowcy- dla mnie opcją nie było dostawianie dodatkowego wyświetlacza na deskę. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście super funkcjonalne, bo trzeba opuszczać osłonę i podnieść klapkę, żeby skorzystać z kamery (w praktyce robię to przy wjeżdżaniu w ciasne miejsca parkingowe). Przerzucenie obrazu na wyświetlacz centralny byłoby świetne.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem