View Single Post
Stary 06-08-2012, 22:18   #4
Sokowski
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: dymi na czarno przy gazowaniu i mały spadek mocy

luki6262- kopci, na czarno, czyli tak jakby nie dopalał paliwa, i jak myślę ten spadek mocy i takie początkowe zamulenie, a oleju nie bierze.
Rzeczywiście, jednak spalanie skoczyło:-( teraz sobie przypomiam, że przy takiej jeździe potrafił zejść nawet poniżej 4l:-(. Najgorsze, że tym autem jeżdzi głównie żona i ja nie do końca wiem kiedy to się zaczęło dziać. Mam tylko wrażenie że od tej zimy coś się porobiło, od tych dużych mrozów.W maju robiłem trasę do Niemiec i moc była OK. Mam wrażenie, że od zimy w światłach samochodów stojących na światłach za mną było coś widać(kopcenie), ale wtedy spadku mocy nie miałem. Dziś samochód był podłączony na komputerze w nieautoryzowanym serwisie forda. Komputer nic nie wykazał, żadnych błędów. Też wskazywali na EGR, nawet przewody wysokiego napięcia. Mówiłem, że podejrzewam przewody, ale powiedzieli ze nic nie widzą, zatłuszczenie przewodów w normie, jeśli nie mniej. Mam jednak wrazenie ze nie przyglądnęli się temu dobrze.
Jak daję gazu gruba rura od turbiny robi się twardsza, ale mogę ją zgnieść. Ktoś mi mówi, że przy ok 3500 obr/min powinna być tak twarda ze prawie nie do zgniecenia. U mnie można ją zgnieść. Chyba jutro poszukam kanału rozkręce dół i sam jak niewierny Tomasz sprawdzę przewody. Czy przy nieszczelności i obr ok 3000 obr/min, będzie można wyczuć małą nieszczelność?
Sokowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem