View Single Post
Stary 15-03-2020, 20:14   #7
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

1. wg. wskazań założony efekt został osiągnięty.
2. opinii sporo, jednak jeśli oleju nie przybyło, to nie ma zasadności do wymiany. Przybyłoby Ci oleju gdyby procedura faktycznie została przerwana, albo został zgaszony silnik w trakcie wypalania, również tego dynamicznego.
3. wolałbym umęczyć silnik w trasie, niż patrzeć jak wyje pół godziny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. kasowanie wartości dpf w forscanie dotyczy wymiany filtra, zerujesz wartości gdybyś włożył nowy dpf lub po udanej regeneracji.

U mnie w 1.5 tdci filtr zachowuje się dziwnie, a obserwuję go od kilku tysięcy km na telefonie, potrafi odpalić się na 10 km jazdy przy temp. 70 stopniach silnika i np. zapełnieniu 55% soot, a jadać 200 km ekspersówką z tempomatem przy tej samej wartości nic go nie rusza programowo. Kilka dni temu po 100km ekspresówki wartość soot spadłą mi o 40% a licznik km od ostatniego wypalania się nie zmienił więc odbyło się to bez dodatkowego lania paliwa przez ecu, ale pomogła pusta droga i dobre tempo. Na powrocie dziś wypalał już ecu przy pierwszych 15 km trasy zanim wjechałem na ekspresówkę przy 1300km od ostatniego wypalania odnotowanego przez ecu, a wartości soot poniżej 50 %.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem