Temat: [S-MAX 2015- ] regulacja reflektorów fdl
View Single Post
Stary 02-09-2023, 13:04   #8
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Problem z regulacją reflektora LED po wymianie

Witajcie. Mam problem po wymianie reflektora LED, o takiego:
https://allegro.pl/oferta/ford-s-max...ep-11743049305

Problem polega na tym, że reflektor świeci zbyt wysoko. Nie da się go obniżyć, bo kończy się regulacja. On się niby sam poziomuje, ale nie jest w stanie ustawić się właściwie. I teraz mam pytanie, czy miał ktoś coś takiego? Nowy reflektor trzeba jakoś programować? Dodam, że z tyłu był też wymieniany czujnik poziomowania wahacza (wymieniony na nowy OEM Ford z ASO, dobrany po numerze VIN). W komputerze błędów nie ma (spr Forscanem). Czy nowy reflektor trzeba jakoś programować? Diagnosta sugeruje, że w transporcie mogła soczewka (lub jakiś tam moduł sterujący) zeskoczyć ze śrubki regulującej i wystarczy to zapiąć, ale tego typu rzeczy są w klasycznych reflektorach odbłyśnikowych. Nie wiem jak jest tutaj. Czy mogło tak być i jest sens próbować rozbierać reflektor? Nie chcę na darmo go rozkręcać, gdy ma na śrubach oznaczenia, że nigdy nie był rozbierany (farbą).

Zrobiłem jeszcze auto diagnostykę HCM:
https://youtu.be/xPFzmT9Jpu8
Niby pokazuje brak błędów ale lewy reflektor praktycznie nie rusza się góra-dół...

EDIT:
Ściągnąłem reflektor i ewidentnie cały wkład dołem się rusza jak go przechylam.

EDIT2:
Udało się to naprawić, wskoczył dołem na "kulkę". Wieczorem kładę na auto z powrotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 02-09-2023 o 16:46
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem