Temat: [Kuga 2013-2020] Jakie opony zimowe?
View Single Post
Stary 26-09-2013, 16:50   #15
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Indeks opon nowej Kugi jest V - zgodnie ze świadectwem zgodności WE (czytaj wszystkie wpisy a nie tylko ostatni). Tu nie jest mowa o prędkości jaką rozwijasz bo nie znaczy to że jeżeli jeździsz max 140 to kupisz opony o takim indeksie "N" . Samochód ma gwarancję i AC. Nie każdy kupując nowe opony zwróci na to uwagę i w tym rzecz aby uniknąć później jakichkolwiek problemów.
Swoją drogą zima nie zawsze oznacza zasypane i oblodzone drogi.

PS. http://www.motoopony.pl/artykuly/opo...predkosci.html
Może rzeczywiście tak jest jak mówisz bo ubezpieczalnie lubią robić problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi takie opony:
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 99H
Fulda KRISTALL 4X4 103H XL
Nokian WR A3 103V XL

Jak widzisz w dwóch pierwszych jest indeks H a więc gdyby stwarzali mi z tego powodu problemy to pokażę im maila od nich samychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie masz się co martwićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem