View Single Post
Stary 17-11-2018, 20:41   #443
megatomasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cześć,
dostałem na godzinę do dyspozycji testówkę st-line'a z 1.0 ecoboost 125KM.
Silnik daje radę i można tym sprawnie podróżować. Oczywiście nie jest to rakieta, ale wstydu nie ma. Inna sprawa to spalanie. Mi wyszło 7l jadąc spokojnie w trasie, słaba pogoda, duży ruch, kilka wyprzedzeń, 30 km w jedną stronę i 30 km w drugą do salonu, max prędkość 140, większość trasy ok. 110.
Co do słynnego genialnego prowadzenia do mam mieszane uczucia, auto na 17" całkiem komfortowe, nawet na dużych wybojach zawieszenie nie dobija, nie hałasuje, ale jest jakoś nudnawo, nie nazwałbym tego samochodu zwinnym, sprytnym, sprawia wrażenie nieco ociężałego. Prowadzi się trochę jak auta z segmentu wyżej, mój obecny Fiat Bravo na 17" jest jak gokart w porównaniu z foką.
Co do siedzeń to jakieś dziwne. Mam 182 cm i jestem duży i barczysty i jakoś nie do końca mogłem się wpasować, mogły by być szersze.
Na początku nie rozumiałem dlaczego niektórzy tak się wkurzają na tablet na desce, ale jak się przyjrzałem to trochę tandetnie to wygląda i nie wiem czy umiejscowienie ekranu tak jak jest w vagach nie jest trochę lepsze.
B&O nie miałem czasu nastawić pod siebie, odsłuchałem tylko na radiu i było słabo, łupał basem i grał jak zwykłe audio. Pewnie to kwestia źródła dźwięku.

Jeszcze raz przejrzałem cennik i podtrzymuje opinię, że st-line ma kosmiczną cenę końcową przez dziwne ustawienie pakietów wyposażenia. O wiele lepiej wypada titanium, podstawa+design 1 i już mamy całkiem spoko auto. Niestety titanium nie podoba mi się za bardzo, za dużo chromów i kolory lakierów, które moim zdaniem jakoś słabo pasują do tej wersji.

Z desperacji zacząłem rozważać Seata Leona z silnikiem 1.4ecotsi 150KM w wyprzedaży rocznika jako alternatywę dla Focusa z dizlem 120km. Silnik oszczędny jak na benzynę, dobre finansowanie + przeglądy co 30k km (olej zawsze zmieniam co 15k, ale można to ogarnąć we własnym zakresie bez aso), można kupić 3 przeglądy za 999zł, 5 lat/150k gwarancji w standardzie.

Zaczyna mnie wkurzać wybieranie nowego auta, za duży wybór i za drogo :-)

@edmun
Oglądałem jednym okiem tę recenzję przedwczoraj i chyba ten koleś mówi o tym, że poprawili wnętrze, ale środek wygląda trochę jak w kilkuletnim samochodzie a nie w nowości i ja się z tym zgadzam :-)

Ostatnio edytowane przez megatomasz ; 17-11-2018 o 20:44
megatomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem