Temat: [EcoSport 2017- ] Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne
View Single Post
Stary 01-03-2018, 19:13   #1
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Pierwsze wrażenia? Informacje ogólne

Wątek przeznaczony zarówno dla właścicieli EcoSporta, jak i dla osób, które po prostu miały okazję bliżej go obejrzeć czy też przejechać się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja miałem okazję odbyć jazdę próbną benzynowym EcoSportem ST-Line (1.0 125 KM) i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Samochód jest satysfakcjonująco wykończony (mam wrażenie, że lepiej od nowej Fiesty, aczkolwiek Fiestę oglądałem tylko jedną w wersji Trend, a EcoSporty dwa - Titanium i ST-Line) i naprawdę robi fajne wrażenie we wnętrzu. Jazda też przypadła mi do gustu - co prawda silnik mógłby być nieco lepiej wyciszony (mi co prawda nie przeszkadzał, ale staram się być obiektywny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), ale już na przykład poziom hałasu od powietrza opływającego nadwozie jest OK, zdecydowanie niższy niż się spodziewałem. Wrażliwość na boczny wiatr - mam wrażenie, że jest nie większa niż w wielu "zwykłych" autach segmentu B (Hyundaia i20 mojej mamy chyba nawet znosi nieco bardziej jak zawieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Fajny układ kierowniczy i skrzynia biegów (6-biegowa). Wydaje mi się też, że bardzo przyjemnie gra system audio Bang&Olufsen, ale nie jestem takim audiofilem, żeby mnie tu traktować w kategoriach znawcy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dynamika w pełni wystarczająca jak na taki samochód, choć na pewno część potencjalnie zainteresowanych wolałaby 140-konnego EcoBoosta (dostępny w Titanium i ST-Line) lub diesla. Co ciekawe, na niektórych rynkach sprzedają EcoSporta z wolnossącą 2-litrówką.

Podsumowując - jeśli komuś zależy na podwyższonym samochodzie, to według mnie EcoSport wydaje się być naprawdę fajnym wyborem. Osobiście ciężko mi go jednak traktować w kategorii czegoś typu następcy Fusiona, choćby z racji cen, które chętnie zobaczyłbym nieco niższe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Te 67 tysięcy za wersję bazową - nawet biorąc pod uwagę fakt, że ma 125 koni - to jednak dość dużo. Ale cóż, Ford jest znany z tego, że można czasem urwać ładny rabat po umiejętnej rozmowie z handlowcem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem