Temat: [Galaxy 2006-2015] Okresowa utrata mocy
View Single Post
Stary 11-09-2019, 21:08   #1
Galactico
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-10-2014
Skąd: Grochów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Okresowa utrata mocy

Koledzy, proszę o poradę.
Zacznę od tego, że jeżdżę już ze dwa lata ze słabym akumulatorem (wyświetla się komunikat akumulator rozładowany), jest to fabryczny aku i nie chciałem go ruszać póki działa, a działa, zawsze odpala. Jedyny minus to taki, że przy wyłączonym silniku system dość szybko (po około 3 minutach wygasza radio).

Od jakichś trzech tygodni pojawia mi się komunikat usterka silnika. Odczyt błędów z conversa to C41668 i C40168, jednak samochód nadal normalnie jeździł.

Od jakiegoś tygodnia zapalił się check engine, jednak samochód nadal normalnie jeździł. Błędy na conversie się nie zmieniły.

Dopiero dzisiaj w trakcie przyspieszania nagle odcięło mi sporą część mocy. Silnik się muli i przyspiesza dużo gorzej.
Pojechałem do warsztatu na komputer i odczytali (software Bosch) jakieś dwa błędy typu P... i stwierdzili, że mam zapchany DPF (210% masy sadzy), jednak nie potrafili skasować błędów, ani ustawić trybu oczyszczania DPF-u - wyskakiwał im jakiś błąd. Stwierdzili, że wydech jest jeszcze niedogrzany i stwierdzili, żebym przejechał się jakieś 50 km z prędkością150 km/h autostradą. Pojechałem na A2, jednak z trudem mogłem rozpędzić auto do 130 i trwało to wieczność. Przejechałem jakieś 80 km i nic to nie dało. Na postoju spalanie wynosiło poniżej litra na godzinę, więc DPF się nie dopalał.
Później, na postoju zacząłem przegazowywać silnik do 4000 obrotów i zostawiłem auto na chwilę.

I teraz najciekawsze. Gdy wróciłem i odpaliłem silnik co prawda nadal palił się check, ale nie było komunikatu usterka silnika. Ruszyłem więc w drogę, ku mojemu zaskoczeniu samochód normalnie, świetnie przyspieszał, jednak po przejechaniu około kilometra znów zapalił się komunikat usterka silnika i silnik znów zaczął się mulić.

Co sądzicie koledzy, co może być przyczyną, od czego zacząć? Przeszukałem internety, jednak identycznego przypadku nie znalazłem, a w podobnych rozwiązań było wiele, od zablokowanej turbiny, poprzez wtryski, nieszczelność dolotu po uszkodzone czujniki. W jednym przypadku ktoś napisał, że silnik mu mulił jak miał słaby akumulator, to właściwie jedyna wspólna cecha z moim przypadkiem. Jednak ciężko mi uwierzyć, że to może być główną przyczyną.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
Galactico jest offline