View Single Post
Stary 15-04-2019, 07:25   #3
Turemek87
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja turbiny w Mondeo 2.5t - gdzie w Warszawie

Panowie, generalnie w dolocie niezły gnój:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po zdjęciu rury wyciekło tego dużo więcej niż na tym zdjęciu co są krople na betonie. Widać było w wężu do przepustnicy, że strumień oleju jest zaciągany z intecoolera, dlatego pomyślałem, żeby włożyć coś do intercoolera i zobaczyć ile tam jest oleju. Po włożeniu drutu wydaje się, że cały dół intercoolera ma olej, tak jakby do poziomu spodu wylotu kolanka węża. Jak zdjąłem wąż przed intercoolerem, to po zdjęciu spadło 5-6 kropel oleju.
Generalnie nie wiem jak z pierścieniami, ale przy pierścieniach i takim poborze oleju chyba byłoby za mną niebiesko, a przynajmniej przy ostrym butowaniu. Niestety takich objawów nie ma. Rura wydechu w tłumiku końcowym mocno okopcona od wewnątrz.

Dodatkowo zmartwił mnie kolor oleju, ale wydaje się, że po prostu jest "napowietrzony" bo autem jeździłem przed zdjęciem węża.
Przed intercoolerem olej ma normalny kolor, znaczy się przezroczysty normalny olej lekko przyciemniony.
Turemek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem