View Single Post
Stary 13-03-2019, 10:14   #5
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Nie mam uwag do tcs ale silnik nie podoba mi się. Przede wszystkim spalanie wg książki obsługi powinno być 4,7 max w mieście a u mnie w cyklu mieszanym ok 5,8. Kontynuując mój poprzedni wątek - kontrolka silnika, tak jak serwis przewidywał, zapaliła się po paru dniach. Samochód w serwisie chyba 5 dni. Twierdzili, że DPF był zapchany. Wgrali jakieś nowsze oprogramowanie do sterowania silnika, przepalili DPF-a na autostradzie. Tydzień po odbiorze samochodu i jakichś 200 km kontrolka silnika znowu się świeci. Próbowałem się umówić do tego samego serwisu ale nie nie odpowiadali na maile i nie oddzwaniali, wiec zmieniłem ASO. W poprzednim serwisie sami przyznali, że nie wiedzą jaka jest przyczyna notorycznego włączania się kontrolki. Na razie samochód 1,5 tygodnia w nowym ASO. Powymieniali jakieś czujniki i ma być dobrze. Niestety mam wątpliwości, czy tak będzie. Proszę o uwagi forumowiczów jakie mieli doświadczenia z filtrami dpf w silnikach 1,5 tdci a szczególnie w tym po liftingu od września 2018 spełniającego nową normę EURO 6.2. Przed zakupem na forach nie widziałem uwag odnośnie filtrów dpf w tych silnikach.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem