View Single Post
Stary 01-01-2024, 18:25   #335
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Witam! Chciałbym podpiąć się do tematu z zapytaniem. Wykonałem procedurę zgodnie z gruby33 w pierwszym poście. Foprd Focus mk2, 2005 rocznik, 1,6 L, 16V, benzyna. Wymieniłem oryginalny GEM: 4M5T-14A073-BF (Duże litery: 4M5T-14014 LAD) na: 4M5T-14A073-BD (Duże litery: 4M5T-14014-LAD. -
Do tego nowego GEM przypisałem 2 - klucze, bezpośrednio ze stacyjki.
Następnie zacząłem powyższą procedurę, włącznie z wykasowaniem kluczy i programowaniem na nowo, do momentu inicjalizacji modułu, czyli wszystko zostaje przerwane na INICJALIZACJI MODUŁU! Forscan wyświetla komunikat: "Brak dostępu do zabezpieczenia!" Forscan nie może dokończyć inicjalizacji modułu z powyższego powodu. Dlaczego tak się dzieje? Czy mam zgodny moduł? Czy moduł muszę dodatkowo jakoś zaprogramować przed wymiana licznika na poliftowy? Na chwile obecna po prostu włożyłem ponownie stary licznik i przypisałem ponownie kluczyki, wszystko działa. Nie mogę przełożyć poliftowego zegara, bo cala procedura urywa się na finalizacji procesu inicjalizacji modułu. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem lub jest w stanie pomoc, prosiłbym bardzo o wszelkie sugestie. Z góry dziękuję!

Bump:

Bump:
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem