View Single Post
Stary 14-03-2020, 12:27   #84
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: jakie części europejskie pasują do wersji amerykańskiej

Ford Edge Sport 2017 rok 2.7 EB pasują z wersji europejskiej Edge, S-Max i Galaxy od 2015:
- przednie klocki hamulcowe EBC Green Stuff o nr DP23046,
- tylne klocki hamulcowe EBC Green Stuff o nr DP23047.
Oczywiście, że będą pasowały klocki innych producentów, natomiast te dokładnie modele godzinę temu zostały zamontowane na moim Edku.
W katalogach EBC dla USA wyszukałem klocki EBC o nr ud1818 i nr ud1833, a następnie w katalogu EBC dla Europy znalazłem klocki EBC dla Edka BiTurbo Diesel - opisane klocki porównałem po parametrach technicznych i zamówiłem dla wersji europejskiej model Green Stuff (tylko dlatego, że miałem je w Focusie i byłem mega zadowolony).

Porównałem jeszcze tarcze hamulcowe na tylną oś i okazuje się, że również będzie to samo - co prawda jeden katalog Europa podaje średnicę tarczy 316 mm, a inny dla tej samej tarczy 315 mm, natomiast katalog USA podaje 315 mm - niemniej jednak postanowiłem zamówić tarcze europejskie do tyłu i jestem przekonany, że będą pasować - sprawdziliśmy przy montażu klocków, że ten 1 mm na średnicy spokojnie wejdzie pod zacisk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - w najgorszym wypadku tokarka i rura - zebranie 1 mm z długości nie zrobi żadnej szkody dla wytrzymałości - dam znać jak sprawa się wyjaśni, ale to w następnym miesiącu..
W kwestii tarcz przednich - niestety nie było opcji znaleźć w europie, dlatego zakupiłem w USA - przesyłka szybka ale i kosztowna ...
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem