Temat: [S-MAX 2006-2015] P0045&P0047 Układ napędowy. Brak mocy.
View Single Post
Stary 01-08-2016, 13:19   #7
Eatal
ford::average
 
Avatar Eatal
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2016
Skąd: WLKP
Model: Ford S-Max TitS automat
Silnik: 2.2 TDCI 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 160
Domyślnie Odp: P0045&P0047 Uklad napedowy. Brak mocy.

UPDATE:
na ten moment wykluczaja usterke mechaniczna (a mowili ze beda sprawdzac elektryke).

Dzisiaj cyt. "testy z komputerem".

Wyglada na to, ze błądzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

UPDATE:
"Czujnik podcisnienia przy turbinie albo... ...regeneracja turbiny (?!)"

WTF, auto ma dopiero 90tys! To musi byc ten czujnik albo zawor!
Czujnik zreszta jest wylistowany jako mozliwa przyczyna komunikatu w tych zrodlach od @latar

W kazdym badz razie "autoryzowanym" chlopakom cos wolno idzie ta diagnostyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pan "od kontaktu" z klientem jakis niekonkretny...

UPDATE:

Po tygodniu (!) codziennego (!) przesuwania okreslenia przyczyny usterki, zadzwonili dzis do mnie z serwisu (po 1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Szczerze mowiac niezle sie wkurzylem.

Na krótko, bez emocji: diagnoza "geometria łopatek turbiny", potrzebna regeneracja.
I tak zlecaja to podwykonawcy (1600 netto).
@TuneFORCE @latar @heko @MAG @slawek-kali @MaXyM @TOMAS
(oznaczam osoby aktywne na forum, troche losowo, alem w potrzebie...)

Warto to robic w serwisie? Czy "zabrac zabawki i zmienic piaskownice"? W ogole przy 90tys mozliwe jest cos takiego?

Na dluzej, z emocjami:

No kurka wodna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie po to czlowiek jedzie do autoryzowanego serwisu, by chlopakom tydzien zajela _taka_ _diagnostyka_.

Bylem swiecie przekonany, ze w autoryzowanym serwisie:
- pracuja ludzie po szkoleniach, maja duzy bagaz doswiadczen, baze wiedzy, kosztuja wiecej, ale sprawy zalatwiaja szybko i rzetelnie
- dostaje dostep do drozszej ale lepszej infrastruktury, wszelka diagnostyka, wlacznie z podmianka czesci (magazyn na miejscu), jest szybka i skuteczna
- kontakt z klientem jest konkretny (po tygodniu diagnostyki "pan prowadzacy" nie ma calkowitego kosztorysu (!) ani terminu(!) naprawy! malo tego zaproponowal zyczliwie ze zadzwoni jutro na koniec dnia (!) z wycena, a wiec bylby kolejny dzien w plecy, i to na samego "excela"!), a terminu nie podejmie sie oszacowac (!)
- w krytycznym przypadku - auto zastepcze ("niestety przedluza sie nam kilka napraw, nic nie moge panu zaoferowac").

No to nie dostalem zadnej z tych rzeczy.

Naprawde zalezalo mi na porzadku w papierach, nawet kosztem kilku zlociszy i niewygody (60KM do serwisu), auta dlugo szukalem, nie oszczedzalem.
Ale sposob obslugi mnie dzisiaj dobil. Okres wakacyjny, a ja uziemiony, nie wiadomo "za ile" i "na ile".

Rozwazam, zeby auto wziasc do swojego sprawdzonego mechanika u mnie w miescie. Ponosza mnie emocje? Jakies przemyslenia macie?
Jak turbina bedzie regenerowana, to nie wazne przeciez, ktory mechanik ja wysle. Zreszta ten moj powiedzial, ze "jesli o geometrie chodzi to ja to zrobie" (myslalem, ze tym sie dedykowane zaklady zajmuja).

Acha, no i jak sie dopytywalem, czy wykluczyli wszystko inne, bo ta turbina przy tym przebiegu to dziwna sprawa, a on do mnie: a czipowal Pan? Ja mu odpowiedzialem, ze to raczej on mi powienien powiedziec, czy auto bylo chipowane czy nie, ja mam dopiero 2mce i nic nie robilem.

Ech...

UPDATE:
Nie majac za bardzo alternatywy zostawiam auto w autoryzowanym.

Regeneruja tutaj:
http://www.turbo-tec.eu/pl/map/turbo...acja-jaworzno/

Daja 2 lata gwarancji.

Swoja droga, jesli za regenracje 1.6tys netto a za nowa 2.8tys netto to nie wiem czy jest sie sens bawic w regeneracje:
Tutaj trubosprezarka regenerowana
http://www.turbosprezarki-nowe.pl/fo...685841580.html
__________________
Dzieciowóz z charakterem: Ford S-Max 2.2 TDCi 200KM AT Titanium S

Ostatnio edytowane przez Eatal ; 17-08-2016 o 18:39
Eatal jest offline   Odpowiedź z Cytatem