Temat: [Galaxy 2006-2015] Automat pojawia się błąd P1719
View Single Post
Stary 26-02-2019, 08:23   #1
Apapos
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 16-10-2018
Skąd: Choroszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 10
Domyślnie Automat pojawia się błąd P1719

Witajcie, Ostatnio pojawił się u mnie problem z automatyczną skrzynią biegów - nie powershift.
Mam Galaxy 2007r 2.0.
Do pierwszego zdarzenia doszło kilka dni temu - podczas wyjazdu ze skrzyżowania "kopnąłem" w pedał - na zasadzie - delikatnie nacisnąłem pedał gazu, puściłem i tak jak by kopnąłem w pedał gazu. po tym moim ruchu zaświecił się check engine i komunikat "skrzynia biegów konieczna obsługa"

Skrzynia weszła w tryb awaryjny i jechała tylko na 3 biegu, manual też nie przerzucał biegów. Zatrzymałem się, zgasiłem auto i uruchomiłem ponownie, komunikat zniknął ale check świecił i dalej tylko na 3 biegu.
Zgasiłem go ponownie na 2 min odpaliłem i odrarzu przerzuciłem na manual - normalnie można było zmieniać biegi, w momencie kiedy byłem na 4 wrzuciłem mu znowu automat i do końca dnia przejeździłem na automacie, problem nie wrócił.

Następnego dnia odpaliłem auto u check zgasł. Jednak po pewnym dystansie ponownie skrzynia weszła w tryb awaryjny.
Podpiąłem OBD i był błąc P1719, skasowałem go i znowy cały dzień nic się nie działo.
Dzisiaj wyjechałem autem i po ujechaniu może kilometra na prostej drodze - szarpnięcie autem (chyba skrzynia zbiła bieg do 3) i znowu tryb awaryjny. Skasowałem błąd (P1719), przejechałem z 300m i znowutryb awaryjny - teraz już na 3 dojechałem do pracy i piszę do Was.

Co to może być bardzo proszę o pomoc na jakie koszty trzeba się nastawiać?
W razie czego mam całą drugą skrzynie tylko to bardziej wygląda na coś po linii elektrycznej bo po jak błędu nie ma to wszystko działa jak powinno - zaraz po skasowaniu auto przyspiesza i zmienia biegi dobrze

Wsteczny działa cały czas prawidłowo
Apapos jest offline   Odpowiedź z Cytatem