Temat: [S-MAX 2006-2015] Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić
View Single Post
Stary 09-01-2017, 07:46   #6
did3
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Model: s-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Immobilizer aktywny, nie idzie odpalić

kolego Rzeznik2005, mam ten sam rocznik auta. Przerabiałem ten temat już 2 razy. W moim Maxiu 2.0 tdci idzie wiązka kabli tuż obok akumulatora, nie wiem jak w 2.5 T?? Mechanik szukając przyczyny usterki trafił w końcu na kilka kabelków które po prostu rozpadły mu się w rękach. Pokazywał mi te kabelki, to drucik miedziany utlenił się i można było go wysypać z izolacji na rękę. Mówił mi że jest to praca bardzo upierdliwa ponieważ żeby zlokalizować taki kabelek musisz przepatrzeć wszystkie kable, a jest ich tam około 100. Inną sprawą jest to że są to kabelki odpowiedzialne za komunikację z modułami jak samochód pracuje to pojawią się dziwne rzeczy na desce rozdzielczej mi się pojawiła kontrolka od ABS, kontroli trakcji i od ręcznego oraz znikł mi całkowity przebieg samochodu i przebieg ,,dzienny,,. Mogłem kontynuować jazdę ale pomyślałem że wyłączę samochód i wszystko mi się ogarnie. Jak pomyślałem tak też zrobiłem i dalszą jazdę kontynowałem na lawecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd jesteś rzeznik2005?? Jeżeli z Warszawy to mogę ci podać namiar na mojego mechanika.
did3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem